אודות רשת "פינלנד סקול"

ברוכים הבאים לרשת בתי הספר "פינלנד סקול" המנוהלת על פי שיטת החינוך למצוינות המובילה בעולם.

"מערכת החינוך הפינית היא מושא לקנאה ברחבי העולם, ומדינות רבות מנסות לחקות אותה. היא נחשבת לטובה ביותר בעולם, ורבים רואים בה את מערכת החינוך הטובה בעולם. תלמידי פינלנד מובילים במבחני פיז"ה הבינלאומיים, והפערים בהישגי התלמידים הם מהנמוכים בעולם המערבי" (מתוך "TheMarker").

מדינת פינלנד הפכה למופת בינלאומי של חינוך איכותי, מערכת החינוך שלה ותלמידיה מגיעים לצמרת הדירוגים העולמיים. בית ספרנו, כשמו כן הוא, מנוהל על פי המודל של מערכת החינוך בפינלנד. שיטת חינוך זו המכוונת להעצמת התלמיד – שואפת להקנות מצוינות לימודית לילד, לצד הקניית כישורי חיים. עוד מעמודי התווך העומדים בבסיס שיטה זו הם יצירת מוטיבציה לימודית, עידוד סקרנות וחקירה ובניית מערכת חינוכית, המביאה לחיבור ולהנאה מחוויות הלימוד.

בשיטה שעל פיה מנוהל בית ספרנו, הלימוד נעשה באמצעות פרויקטים והתנסויות לימודיות – לצד הוראה פרונטלית ומרחבי למידה מגוונים. הלימוד נעשה רק במסגרת שעות הלימוד בבית הספר ולא על חשבון זמן הפנאי בחיק המשפחה, ועל כן לא יינתנו שיעורי בית, לרבות למידה למבחנים. הורדת גורמי הלחץ מביאה לרמת הישגיות גבוהה יותר, ויוצרת אצל הילד הנאה ורצון ללמידה.

חשוב להדגיש כי בשיטה הפינית התלמידים מקבלים מבחנים ומצליחים להגיע להישגים גבוהים לאין שיעור, ומבלי צורך בשינון וחזרה על הנלמד בבתיהם, זאת הודות לאסטרטגיות למידה נכונות. תוכנית הלימוד הייחודית נתונה לפיקוח משרד החינוך שמעודד את השיטה למצוינות, כולל יתרונות משמעותיים כמו לימוד דו שפתי – קריאה בעברית ובאנגלית במקביל, כבר החל מכיתה א'.

התרבות הבית ספרית שלנו דוגלת בהקניית ידע וכישורי חיים לצד דאגה לרווחת התלמידים. בבית ספרנו אנו מעמידים את התלמיד במרכז, ולכן הסביבה הלימודית וצוות ההוראה קשובים לצרכיו ולרווחתו של התלמיד, ודואגים לספק לו את התנאים האופטימליים למימוש כישוריו ויכולותיו.

• הרישום לבית הספר מותנה במבדק קבלה.